Rozmýšľate, v akom duchu si otvoríte bar? Tento nábytok nepodceňujte!

Patríte medzi tých, čo snívajú, že si jedného dňa otvoria vlastný podnik, prípadne svoj sen práve realizujete? Určite vás teda zamestnáva výber barového zariadenia, prípadne nábytku do reštaurácie, ktorú sa chystáte otvoriť. Vieme, nemáte to ľahké. Vytvoriť interiér podniku tak, aby oslovil široké masy, nie je hračka. A najmä, nie je to ani ľahké rozhodnutie, pretože atmosféra je to, vďaka čomu sa vám klientela vráti alebo naopak, už k vám nezavíta. Už viete, či sa váš bar bude niesť v duchu minimalizmu, útulnej romantiky alebo nevídanej elegancie?

Barové stoličky sú prvkom, ktorý neprehliadne žiaden zákazník

Položme si otázku – čo z nábytku tvorí bar? Sú to najmä barové stoličky a stoly. Drevené barové stoličky sú základ, ktorý sa vám oplatí v každom smere. Sú nenáročné na údržbu, zákazníci si na ne zvykli, majú ich radi a ladia takmer s každým typom interiéru. Viete sa pri nich totiž  hrať s farbami a vždy nájdete kompromis, ktorý v rámci interiéru zladíte. Do karát vám hrajú najmä rozmanité tvarové a materiálové prevedenia. Kým drevené pôsobia tradične, moderné barové stoličky sa nesú v nerezovom alebo chrómovom štýle, ktorý dokáže povzniesť váš podnik na celkom novú úroveň. Hitom sú aj plastové kúsky, ktoré osviežia priestor.

Barový pult dá podniku “ducha”

Je to totiž miesto, kam smerujú oči všetkých hostí. U nás ale i vo svete letí trend masívnych drevených barových pultov, kombinovaných so sklom alebo kovom. Je však len na vás, aký zvolíte, trendy je naozaj všetko. Je dôležité, ako svoj štýl dokážete odprezentovať. Opäť platí, dbajte na doplnky a originálne kúsky, ktoré vyniknú pri mieste, akým je bar, najlepšie. Rozmenené na drobné, to, čo chcete vyzdvihnúť, umiestnite priamo na alebo za bar.

 

Barové boxy – šikovné riešenie, ktoré sa oplatí

Keď vyrážate na drink do baru alebo si zatancovať do klubu, kde sa vám sedí najlepšie? Kde máte najväčšie súkromie a kde ste s priateľmi príjemne izolovaní od zvyšku osadenstva? Áno, odpoveď je –  v boxoch! Kým zákazníci oceňujú tieto nezameniteľné benefity, majiteľov tešia iné výhody tohto nábytku. Hostia v nich minú viac, ušetrí sa nimi priestor a vyzerajú naozaj exkluzívne. Často je toto sedenie považované za akúsi VIP zónu. Ich vzhľad tvoríte vy – vyrábajú sa totiž na mieru. Vybrať si môžete z klasickej, barovej a zníženej výšky. Práve posledný variant – lounge sedenie je u hostí mimoriadne obľúbené!